WayteQ xTAB-100qcr teszt – retinás csúcsgép

12

Már kapható néhány hete a WayteQ új táblagépe, a WayteQ xTAB-100qcr, ami most a legjobb táblagép a cég kínálatában. Már teszteljük 1-2 hete a készüléket, ezért itt volt az ideje, hogy elkészüljön ez a cikk.

wayteq xtab-100qcr teszt

Kézbe fogva a WayteQ xTAB-100qcr-t, az az érzése támad először az embernek, hogy ez egy igen minőségi táblagép. A súlya viszonylag nehéz, nagyjából 640 gramm, de ez a nagy méretéből is adódik. Minőség terén talán az egyetlen felróható dolog, hogy a gombok picit lazák és zörgősek, de a nyomáspontjuk már stabil.

A tablet lelkét a már jól ismert Rockchip RK3188-as chipset adja, azaz kapunk például egy 4 magos, magonként 1.6GHz-es Cortex-A9-es processzort, ami már 28nm-es gyártástechnológiával készült, így energiatakarékosabb, mint az elődjei. A grafikus chip szerepét pedig a szintén 4 magos Mali-400MP4 GPU tölti be, ami nagyon jól teljesít a videóknál és a játékoknál. Összességében így a táblagép erejével nagyon meg lehetünk elégedve, mivel simán felveszi a versenyt a legtöbb hasonló árú készülékkel. Csak hogy egy példát említsünk, az RK3188-as chipset nagyjából 30-40%-kal nagyobb teljesítményre képes, mint a szintén 4 magos Tegra 3. Memóriával is el vagyunk látva bőven, mivel a készülék 2Gb DD3 RAM-mal rendelkezik, a belső tárhely mérete pedig 16Gb, ami még MicroSD kártyával is bővíthető.

xTab 100qcr teszt

Az erős processzor mellett a kijelző a másik erőssége a WayteQ új táblagépének. Kapunk egy 9.7 colos IPS megjelenítőt, ami gyönyörű színekkel, nagy betekintési szöggel, és megfelelően nagy fényerővel rendelkezik. A felbontás pedig az iPad 3-hoz hasonlóan kiemelkedő:  2048 x 1536 pixel, ami másfélszer annyi képpontot jelent, mint amivel egy full HD-s kijelző rendelkezik. Ez a felbontás szinte már fölöslegesen nagynak is mondható, de az biztos, hogy a kép tűéles, és nagyon kevés vetélytársa van ezen a téren a  WayteQ xTAB-100qcr-nek.

Használat közben gyorsnak és gördülékenynek bizonyul a tablet a nagy felbontású kijelző ellenére is. Az első, Android 4.1-es szoftverrel még akadtak gondok, például sok helyen akadozott a görgetés és a gépelésnél is volt egy kis késés, de az újabb 4.2-es verzió már a legtöbb problémát megoldotta. A gépelés gyors, és nincs semmi késés a billentyű lenyomása és a karakterek megjelenése között. A böngészés is gyorsabb lett és most már sokkal simább a görgetés.

xTab 100qcr böngészés

Néhány szó a multimédiáról: a WayteQ xTAB-100qcr simán viszi a full HD-s videókat, és a nagy felbontású kijelzőn igazi élmény a filmnézés. Persze a kijelző képaránya 4:3-as, és így kicsit nagyobb a kihasználatlan terület alul és felül.

Játékok szempontjából is nagyot alakít a táblagép. A Mali-400MP4-es GPU-n a legszebb grafikával rendelkező 3D-s játékok sem fognak ki. Kipróbáltunk több játékot is, többek között a Need for Speed: Most Wanted-et, a N- O. V. A. 3-at és a GTA Vice City-t is. A legkisebb akadást sem tapasztaltuk egyiknél sem. Ráadásként lefuttattuk az Epic Citadel tesztjét, és magas grafikai beállítások mellett 31.2 FPS-t kaptunk a végén, ami szép eredmény.  Aki tehát nem veti meg a játékokat, annak nagyon ajánlott ez a tablet.

xTab 100qcr benchmark

A készülék két kamerával van felszerelve és mindkettő 2Mpx felbontású, de ezeknél hasonló a helyzet, mint a kisebbik testvér WayteQ xTAB-70qci-nél. Az első kamera videochat-re jó lehet, egyébként a fényképek minősége elég rossz. Videót 1280 x 720-as felbontásban tudunk felvenni és készíthetünk panorámaképet is, de ezekre is ugyanaz érvényes mint a fényképre, azaz a gyakorlati hasznuk elég kevés.

WayteQ xTAB-100qcr tesztfotók:

WayteQ xTab-100qcr teszt fotó

WayteQ xTab-100qcr teszt fotó

Nem volt még szó az üzemidőről, ami elég korrektnek mondható. A 10.000mAh kapacitással rendelkező akkumulátor nagyjából 5-6 óra folyamatos használatot tesz lehetővé egyetlen feltöltéssel. Persze ez az érték elég változó lehet, és például ha csak filmezünk, akkor jóval többet is ki tudunk hozni belőle.

Jó sok extrát kapunk a táblagép mellé. Hardveres téren ott van a HDMI kimenet, ami néha nagyon hasznos tud lenni. A két kameráról és a MicroSD bővíthetőségről már volt szó, de említést érdemel még talán a két darab hangszóró is, ami a készülék két oldalán, alul helyezkedik el. Ez nagyon szépen szól, viszont tehették volna felülre is, mivel így sok esetben pont itt fogjuk a készüléket, eltakarva ezzel a hang forrását. Egyébként ez főleg játék közben szembetűnő, más esetben szerencsére nem. Szoftveres téren megkapjuk FUSO TV-t, amin rengeteg filmet, TV-műsort és sorozatot nézhetünk magyarul, illetve ott WayteQ táblamagazin, amin különböző magazinokat olvashatunk. Mindkét alkalmazás használata teljesen ingyenes.

A WayteQ xTAB-100qcr 70 ezer forint környékén kapható, és ezzel nagyjából kétszer annyiba kerül, mint a 7 colos testvére, a WayteQ xTAB-70qci, ami nem kis különbség. Ha azonban azt nézzük, hogy egy nagyobb táblagépet kapunk, ami sokkal nagyobb teljesítményre képes és az akkuideje is jóval nagyobb, akkor azt kell mondanunk, hogy bőven megéri az árát.

A WayteQ xTAB-100qcr tesztkészüléket a WayteQ Europe biztosította.

wayteq xTAB-100qcr doboz

 

Specifikáció: 

  • Kijelző: 9,7″, Retina, 2048 x 1536 px, 10 pontos kapacitív multi-touch
  • Processzor: Rockchip 3188, Quad-Core Cortex A9 28nm, 1.6 GHz
  • GPU: Quad-Core Mali-400 MP4 533 MHz
  • Memória: 16 GB ROM, 2 GB DDR3 RAM
  • Memória bővítés: MicroSD kártya támogatás (max. 32 GB)
  • OS: Android JB v4.1.1
  • WiFi: Beépített
  • Bluetooth: Beépített
  • TV-kimenet: Mini HDMI
  • Szenzorok: Gyorsulásmérő
  • Kamera: 2.0 MP előlapi, 2.0 MP hátlapi
  • USB csatlakozás: USB 2.0
  • Hang: Beépített hangszóró, Mikrofon, 3.5mm fülhallgató kimenet
  • Méret: 240 x 182 x 9 mm
  • Súly: ~ 644 g
  • Akkumulátor: Lithium 10000mAh

12 hozzászólás

  1. andirko

    Egy kérdésem lenne. Más tesztek azt mutatták régebbi rendszeren, hogy nagyon akadtak a játékok pl real racing 3 ezt csak egy sima frissítés orvosolta volna? Mert eddig egy retina kijelzős tabletbe se raktak ennyire gyenge gpu-t. Inkább a power termékek voltak előnyben!

    Válasz
    • tabletvasarlas

      A Real Racing 3 egy nagyon rosszul optimalizált játék, egyébként ezt pont nem próbáltuk. NOVA 3, Modern Combat 4 és hasonló játékok tökéletesen futnak, semmi akadás nem volt. Persze ha valakinek csak a játék az elsődleges, akkor lehet, hogy érdemesebb ugyanezzel a hardverrel egy kisebb felbontású gépet nézni.

      Válasz
  2. Zsuzsi

    Sziasztok!
    Szerintetek a Prestigio, a WayteQ, esetleg a MyAudio és Concorde táblái a jobbak? (utóbbi kettőről azt olvastam, hogy rossz a Wi-Fi és a myaudió-k tömegével selejtesek).
    Olyan 50-60 e körül szeretnék venni egyet és a fenti tesztben szereplő és egy Prestigio MultiPad 9,7 ULTRA DUO között (is) vacillálok?? Ti ebben a kategóriában mit ajánlanátok? Nagyon köszi, ha válaszoltok!

    Válasz
    • tabletvasarlas

      Üdv!
      Mindkét tablet jó a maga nemében. Ha nem szükséges a 4 magos processzor és az extra nagy felbontás, akkor az olcsóbb Prestigio MultiPad 9,7 ULTRA DUO is jó választás lehet netezésre, filmezésre, de még játékra is.

      Válasz
  3. Zsuzsi

    nagyon köszönöm! ti ennél a gépnél nem tapasztaltatok pixel hibát, illetve Wi-Fi csatlakozási gondokat?

    Válasz
  4. Zsuzsi

    utolsó kérdés ígérem! :) a szakvéleményetek szerint melyik a jobb vétel ez a Wayteq vagy a Samsung Galaxy Tab 2 10.1? (bár nagyjából értem, hogy a Wayteq jobb procival rendelkezik és van rá már Android JB , de olvastam olyan véleményeket, hogy a Samsung még így is kevésbé “szaggat”, illetve azért mégis jobb a neve. viszont nem akarok abba a hibába esni, h a neve miatt 5 ezerrel többet adok ki egy kisebb tudású gépért…) tudom sokat kérdezek, de a jövő héten meg akarom venni és senki segítségem nincs…
    nagyon köszönöm!
    u.i. nyugodtan írjátok le a véleményetek, ne azt, h “ezt neked kell eldönteni, tudni stb…) :)

    Válasz
    • tabletvasarlas

      Szia! A Wayteq körülbelül háromszor erősebb hardverrel rendelkezik, és a kijelzője is sokkal szebb. Nálunk szépen működött, de voltak akik tapasztaltak akadozást, ami mindenképpen a szoftver hibája. Érdemes vásárlás előtt kipróbálni, és ha gördülékeny a használat, akkor szerintünk ez a jobb választás. Érdemes még végigolvasni a Wayteq xtab-100qcr fórumot a mobilarénán, és ott le lehet szűrni, hogy mennyien voltak vele megelégedve, és hányan csalódtak. A Samsung Galaxy Tab 2 10.1 viszonylag elavult hardverrel rendelkezik, így 70-75 ezer Ft nagyon sok érte. Az persze elképzelhető, hogy a jobb optimalizáltság miatt a Samsung gördülékenyebb bizonyos funkcióknál, sajnos ezt nem tudjuk, mivel nem próbáltuk a gépet. Nincs tehát egyértelmű válasz, de azért reméljük, hogy tudtunk segíteni :)

      Válasz
  5. T

    Nem ajánlom senkinek sem ezt a tablettet, mert problémás kûtyü! (Wayteq xTAB-100qcr)
    Hibák: becsíkozik a kép majd újraindul, eldobja a wifit, stb…
    Ezek a hibák rögtön első használat során jöttek elő!
    Holnap viszem is vissza a boltba ahol vettem!

    Válasz
    • tabletvasarlas

      Lehet, hogy pont kifogtál egy hibás darabot, de ez bármelyik típusnál előfordulhat. Mi hetekig használtuk és semmi baja nem volt.

      Válasz
  6. Daniel mezo

    Én megvettem tökéletesen működik. Gyönyörűa kijelző néha ujra kell indítani de kibirhato mozizni tökéletes komolyabb játék is megy rajta

    Válasz

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

<b>Töltsd ki a biztonsági mezőt is!</b> *